Muncitorul Reşiţa – încă o victorie în faţa unei echipe divizionare

Viorel LOLEA si Antonel BURTEA - un comandament al performantei
CS MUNCITORUL RESITA - vioara intai in atac

Alin BOBINA - Polivalent pe orice post
Un comando pentru repriza a II-a

Astăzi, pe terenul II de antrenament al stadionului „Mircea Chivu”  din Reşiţa s-a disputat partida amicală de fotbal dintre CS Muncitorul Reşiţa şi CSM Şcolar Reşiţa.
Partida s-a încheiat cu victoria liderului ligii a IV-a. Elevii lui Viorel Lolea învingând cu scorul de 1-0, graţie reuşitei lui Alin Bobină (25). Polivalentul jucăator a fost folosit de antrenorul Viorel Lolea atât pe postul de atacant, cât şi de fundaş central.

Golul victoriei gospodarilor din Lend a venit în urma unei centrări de pe flancul drept a lui Avramovici, fundaşul masiv Moga, urcat în atac a deviat până la Bobină, care din 10 metri a finalizat la colţul scurt al porţii lui Argane.

Antrenorul Viorel Lolea a trimis în în teren, prima repriză, următorul „11”:  Jorz – Rarinca, Moga, Mateiaşi, Crăguia – Avramovici, Vasiliu, Filimon, Zamfir – Bobină, Micu.

În mitanul secund, Lolea a utilizat formaţia: Manciu – Sturzu, N. Cârjan, Bobină, Mihuţescu – Anthony, Udoh, Hapău, A. Dragu – Zgăbei, Creţan.

CSM Şcolar a utilizat formaţia: Argane (Toader) – Coca, Beică, Pop, Piperca – Jaravete, C. Lungu (I. Guşcă), R. Uţiu, R. Marcu – B. Văcărescu, Panduru.
În repriza secundă, Leo Doană i-a trimis în teren, pe: Giurcanu – Mihăilă, Gurici, Pitaru, Fedor – Costescu, C. Doană, Breşneni, Oncică R. Uţiu, Loba.

Chiar dacă în primul amical al anului 2012, CS Muncitorul Reşiţa a mai învins o altă divizionară C, CS Gloria Reşiţa, tot pe terenul de antrenament din Valea Domanului, antrenorul Viorel Lolea a declarat cu modestie: „O victorie muncită, obţinută pe un teren foarte greu. Un test util, dar din păcate avem trei accidentaţi după meci. Doresc multă baftă echipei CSM Şcolar Reşiţa în returul acestui campionat. Pe noi ne aşteaptă trei săptămâni de pregătire intensă, de antrenamente, pănă la începutul returului.”